Akce v 2014


CESTA OPEN

6. 12. 2014
Ctiborův mlýn, Novákova 387, Tábor
Mapa

Tančírna   22h
MC Orion

Vstupné: minimálně na 100 Kč, jeho výše však může být dobrovolně vyvěštěna


Facebook Cesta žije

 _____________________________
Press contact:
Bára Tůmová
barus@artsmanagement.cz
+420 776 165 270 

CESTA OPEN
Pocta legendárnímu klubu Vrtulník

Nejlepší pražský klub byl, je a bude v Táboře. Kapely, výstava, debatění. CESTA ožívá.

V sobotu 6. 12. 2014 se na prostorách Ctiborova mlýna v Táboře uskuteční benefiční večírek na podporu a znovuoživení aktivit kulturně-komunitního prostoru CESTA. Akce připomíná 21 let od ukončení provozu legendárního klubu Vrtulník. Hudebně ji podpoří žánrově různorodé formace Kittchen, Kolona, and Andrea Rottin + Oswaldovi.

Letos je to 21 let, co CESTA přicestovala do Tábora. Pamětníci si navíc připomínají, že v prosinci 1993 se naplnila cesta dnes již legendárního táborského rockového klubu Vrtulník. Oslavíme společně to, že ve skutečnosti nic nezačíná ani nekončí, jen se jede v pozměněných formách dál.

Kromě hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na vytopený sál, debatu, výstavu dobových fotografií Václava Mládka a jiných artefaktů z dob klubu Vrtulník.

Po 22. hodině se akce přesouvá do MC Orion, kde se bude konat již tradiční Tančírna. Své dj sety tentokrát z 90. let představí netradiční trojice Djs Kay, Mushroom a Bart. Dresscode 90' je vítán.

Benefičním programem CESTA OPEN chceme připomenout variabilnost prostoru Ctiborova mlýna, různorodost účinkujících i obecenstva, otevřít možnosti i prostor starým i novým přátelům CESTY. CESTA usiluje o rozvoj diverzity kulturních a sociálních aktivit v Táboře a okolí, zapojuje do svých aktivit táborskou komunitu a rozvíjí dobrovolnickou činnost. CESTA klade důraz na otevřenost, multinárodnost a mezioborovost.


Workshopy/Semináře v 2013program Pobyt pro umělce na CESTA


Cílem programu je otevřít zdroje CESTy performerům a vizuálním umělcům, vzdělancům a vědcům, jimž je poskytnut prostor, kde mohou soustředěně; a smysluplně tvořit a zároveň se zapojit do umělecké a intelektuální výměny v síti, kterou CESTA vytvořila. V každém projektu CESTA vyžaduje přítomnost alespoň jednoho prvku, který umožní přístup táborské komunitě. Takovým prvkem může být například den otevřených dveří nebo kolaborace/zapojení se do projektu. Pouze ty projekty, které budou vytvořeny, rozvinuty a/nebo zakončeny během rezidenčního pobytu, budou přijaty do tohoto programu.

Copyright  2006, Cesta, Czech Republic